Lang ArabicLang EnglishLang EspanolLang Russian

שנה חלפה – בקשתות מסכמים את הפעילות לשנת 2013

 

בראייה לאחור ניתן לסכם ולומר שרמלה של 2013 שוברת שיא במגוון השירותים וההזדמנויות הקיימים לצעירים בעיר.
ככל שנה, במרכז קשתות מסכמים את הדברים הגדולים שהתרחשו במהלך השנה שחלפה. עברנו שנה נפלאה וההישגים אליהם הצלחנו להגיע בזכותכם, הצעירים שהגיעו אלינו, בלתי יאומנו. אנחנו רוצים לנצל את השנה החדשה, כדי להכיר לכם קצת מהדברים שהשגנו יחדיו השנה:

 פגישות ייעוץ והכוונה – במהלך שנת 2013 צוות קשתות הקדיש יותר מ- 3500 שעות יעוץ ל- 1400 צעירים בנושאים שבתחומי הליבה של המרכז - פיתוח קריירה (השכלה גבוהה, הכשרה מקצועית ותעסוקה) ומעורבות חברתית.

פעילות התנדבותית בקהילה – במסגרת מלגות אקדמיה עירונית מעניקה העירייה לסטודנטים תושבי העיר מידי שנה מלגות בסכום כולל של כרבע מיליון ₪. בתמורה לכך הסטודנטים תורמים חזרה לעיר באמצעות שעות התנדבות בקהילה. בשנת 2013 השתתפו במפעל זה 95 סטודנטים שהתפזרו בפעילויות התנדבותיות שונות בעיר. מרכז קשתות אשר אחראי על הטיפול בבקשות למלגה ועל שיבוץ הסטודנטים במקומות ההתנדבות וליוויים, גאה לומר שפעילויות אלו מחזקות הן את העיר עצמה ואת תושביה והן את הקשר של הצעירים לעיר. העלייה הגדולה במספר הסטודנטים תושבי רמלה בשנים האחרונות הופכת להיות תופעה משמעותית שמשנה את פני העיר ומשפיעה גם על האחים, על השכנים ועל מעגלים נוספים של ילדים ובני נוער, לשאוף לרכוש בעתיד השכלה גבוהה.

כנס צעירים – במהלך חודש יוני היינו עדים לאחד הכנסים היותר מעוררי השראה שקרו כאן ברמלה: קבוצת המנהיגות, "פרלמנט הצעירים", הפועלת בחסות מרכז קשתות, יחד עם מחלקת האירועים בעירייה, קיימו כנס שכל מטרתו להביא צעירים לשיח סביב שולחנות עגולים בנושאים הכי "בוערים" לצעירים. בשיח התקיימו 6 שולחנות עגולים אשר התרכזו בנושאים: דיור בר השגה, השכלה גבוהה, הורים צעירים, ביטחון אישי, תעסוקה ותרבות ופנאי. בכל שולחן ישב מנחה מקצועי, נציג עירייה ונציגים חיצונים. לכנס הגיעו לא פחות מ-250 מצעירי העיר בגילאי 18- 35. אחד מהתוצרים של כנס זה כיום הוא השתלבות נציגי הפרלמנט בוועדות העירוניות השונות מתוך מטרה להשמיע את הקול הצעיר.

תכניות מיוחדות בקשתות – שנת 2013 תיזכר במיוחד כשנה בה פעלו פרויקטים אישיים. האוכלוסייה העיקרית הפוקדת את קשתות הינם צעירים חזקים הזקוקים להכוונה וליווי קצרים, ואילו השנה החלטנו באמצעות תכניות ייחודיות לפנות גם לצעירים שזקוקים לליווי צמוד וארוך יותר. לצורך כך הפעיל המרכז את תכניות אפיקים וחצ"ב הפונות לצעירים עם קשיי התמדה בתעסוקה או קושי ברכישת מקצוע ומציעות להם תכנית ייחודית. בנוסף פועלת במרכז תכנית שירות אזרחי המיועדת לצעירים שקיבלו פטור משירות צבאי או אזרחי רגיל ובכל זאת מעוניינים לשרת ולתרום.
היריעה קצרה מלהכיל את כלל השירותים, הפעילויות והפרויקטים המתקיימים במרכז קשתות לכן כולם מוזמנים לבקר אותנו ב"פייסבוק" "מרכז צעירים רמלה" או בטלפון 073-2409730 ולברר עוד על ההזדמנויות של הצעירים בעיר.
לסיכום, צוות קשתות רוצה בהזדמנות זו טובה למסור לכל הסטודנטים בהצלחה במבחנים הקרבים, ולכל תושבי העיר שנת הגשמה עצמית והצלחה.
מרכז קשתות הינו מרכז עירוני הפועל במסגרת מחלקת אסטרטגיה, קליטה והון אנושי של עיריית רמלה בשותפות עם משרדי ממשלה וקרנות. המרכז הינו אחד מ-50 מרכזים שהוקמו בשנים האחרונות ברשויות, בהובלה מקצועית של ארגון הג'וינט. לפרטים נוספים ניתן לפנות למרכז קשתות: 073-2409730 ו"מרכז צעירים רמלה" בפייסבוק.sikum 2013

 תמונה מתוך כנס צעירים שהתקיים במהלך 2013

 

 

מה חדש בקשתות?

logo bank misrot

milgat ramle

לוח אירועים